Dwa internaty wyremontowane

Dobiegły końca praca przeprowadzonej inwestycji, która polegała na kompleksowej termomodernizacji internatów. Pomieszczenia znajdowały się przy X Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu. Cała inwestycja przebiegła na tyle korzystnie, że internaty wyglądają jak nowe.

Rządowy program

Prace zostały zakończone w grudniu 2022 roku. Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 4,6 mln zł. Z tej kwoty prawie 4,2 mln zł stanowi dofinansowanie z Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.Ważne jest również uznanie dla osób i firm zaangażowanych w przeprowadzenie inwestycji. Duży udział w modernizacji miał Wydział Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Torunia. Całość projektował Piotr Kozieja, a wykonawcami wykonawcą inwestycji była firma BUD-POL.

Jaki był zakres prac?

Internaty zostały ocieplone, co przyniesie wiele korzyści, m.in. umożliwi tańsze ogrzewanie budynków oraz zwiększy efektywność energetyczną o co najmniej 37%. Jeśli chodzi o zakres prac budowlanych, obejmował on m.in. prace związane z dachem, elewacją, stolarką okienną i drzwiową. Prace obejmowały także izolację termiczną, wymianę instalacji elektrycznej, odgromowej i fotowoltaicznej, a także odtworzeniowe wewnątrz budynków. Całość prac pozwoliła na zwiększenie komfortu użytkowania internatów oraz ich wartości zarówno architektonicznej, jak i urbanistycznej.