Dekoracje w centrum Torunia zniszczone przez nastolatków

Grudzień to bez wątpienia jeden z bardziej magicznych miesięcy w roku. Na ulicach można zauważyć kolorowe lampki i przystrojone choinki, a to wszystko za sprawa świąt† Bożego Narodzenia, które mają miejsce w tym miesiącu. Niestety, nie zawsze taki klimat odpowiada wszystkim. Podobnie było w Toruniu, gdzie grupa nastolatków zniszczyła ozdoby świąteczne.

Jarmark bożonarodzeniowy zniszczony

W tym roku w Toruniu jarmark bożonarodzeniowy nie nacieszył oka mieszkańców przez długi czas. Kilka dni po jego rozstawieni na toruńskiej starówce został zniszczony. Na szczęście policja i straż miejsca zatrzymała sprawców całego zdarzenia. Zniszczenia dokonała grupa młodych ludzi. Krótko przed godziną 2 w nocy, operator monitoringu miejskiego zaobserwował jak dwóch mężczyzn niszczy dekoracje świąteczne na Rynku Staromiejskim. Okazało się, że młodzi ludzie tłuką babki i resztę ozdób świątecznych.

Szybka akcja policji i straży miejskiej

pną szczęście patrol strażników miejskich szybko złapał delikwentów. Jak powiedział w oficjalnym oświadczeniu Jarosław Paralusz, rzecznik Straży Miejskiej w Toruniu, szybko udało się złapać huliganów. W kurtkach 18-latków nadal znajdowały się skradzione bombki. Oni sami zaś przyznali się zniszczenia ozdób świątecznych na toruńskim rynku. Za to wykroczenie młodzi mężczyźni będą musieli zapłacić karę grzywny i pokryć koszty zakupu nowych ozdoby.