Boże Ciało: Procesje, ołtarze i kwiaty w Toruniu

W święto Bożego Ciała, procesje liturgiczne przemierzają ulice, a wierni uczestniczą w uroczystościach, odwiedzając cztery ołtarze i wysypując kwiaty. W tym roku obchody miały miejsce także w Toruniu, gdzie wierni ozdobili okna swoich domów oraz wywiesili flagi kościelne. Ks. biskup Wiesław Śmigiel przewodniczył Mszy Świętej o godzinie 9 w toruńskiej katedrze, po której odbyła się procesja.

Procesja przeszła ulicami Kopernika i Piekary, prowadząc do kościoła Maryi Panny – miejsca ustanowienia pierwszej stacji. Następnie procesja kontynuowała swój marsz przez Rynek Staromiejski, Szeroką i Królowej Jadwigi, kierując się do kościoła św. Jakuba. Ostatecznie zakończyła się w Kościele Garnizonowym. Uroczystości przyciągnęły licznych wiernych, w tym dzieci pierwszokomunijne. Na trasie procesji można było podziwiać pięknie przystrojone okna oraz flagi kościelne, zgodnie z planem toruńskiej katedry.

Święto Bożego Ciała, obchodzone od XIV wieku, ma charakter radosny i dziękczynny. Wierni Kościoła katolickiego uczestniczą w tych uroczystościach, aby oddać cześć Najświętszemu Sakramentowi. To ważna okazja do wyrażenia wdzięczności i głębokiej wiary w obecność Chrystusa w Eucharystii.