Biegacze z całego kraju skupieni na zdrowiu podczas 13. edycji "Run Toruń Plaza"

Pod hasłem „Run Toruń Plaza – Zwiedzaj ze zdrowiem!” odbyła się 13. edycja wydarzenia, które przyciągnęło do Torunia prawie 2 tysiące biegaczy z różnych regionów Polski. Wzięli oni udział w zawodach na dystansie 5 i 10 kilometrów, pokazując, że sport jest dla wszystkich, a brak motywacji może zostać przełamany poprzez wsparcie bliskich.

– Kto kogo wyciągnął na bieg? Zdecydowanie nasza starsza sąsiadka – przyznawały uczestniczki zawodów. Doświadczone biegaczki zaznaczały, że jednym z ich celów było także zainspirowanie młodszych pokoleń do aktywności fizycznej. Wybrały one trasę o długości pięciu kilometrów i traktowały zawody jako połączenie testu swoich umiejętności i dobrej zabawy.

Również rodzina składająca się z taty Henia, syna Patryka i Filipa pojawiła się na starcie. Od kilku lat regularnie biegają, razem lub osobno. – To jest taki nasz sposób na utrzymanie formy. Jak raz się zacznie biegać, to potem nie można przestać. Coś nas ciągle do tego pcha, nawet kiedy spędzamy czas w domu, to zawsze pojawia się myśl, że warto wyjść na bieg – opowiadała rodzina.

Dodatkowo zaznaczyli, że bieganie stanowi dla nich moment odpoczynku umysłowego i przemyślenia wielu spraw. 13. edycja „Run Toruń Plaza – Zwiedzaj ze zdrowiem!” stanowi część drugiej odsłony Toruńskiej TRIADY 100-lecia Biegów Maratońskich w Polsce.