Apel toruńskich stróżów prawa: poszukiwany sprawca zniszczenia mienia na moście im. Piłsudskiego

Zdaniem strażników prawa z Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście, istnieje pilna potrzeba odnalezienia mężczyzny, który odpowiedzialny jest za zniszczenie kamery oraz interkomu w jednym z wind na terenie miasta. Wszystko to zostało zarejestrowane przez system monitoringu, a obraz sprawcy jest dostępny. Nad sprawą czuwa st. sierż. Sebastian Pypczyński z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, który prosi o wsparcie od tych, którzy mogą pomóc w identyfikacji mężczyzny.

Informacje dotyczące incydentu przekazuje nam st. sierż. Sebastian Pypczyński, pracownik działu prasowego KMP w Toruniu. Jak podaje, funkcjonariusze z komisariatu policji na Śródmieściu w Toruniu prowadzą dochodzenie w sprawie aktu wandalizmu. Do incydentu doszło 1 maja 2024 roku, nieco przed godziną drugą. Na nagraniach zarejestrowanych przez kamerę monitoringu można zobaczyć jak sprawca używa sprayu z farbą do uszkodzenia kamery i interkomu w windzie na moście drogowym im. Józefa Piłsudskiego.

Policjanci z Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście usilnie proszą o pomoc w identyfikacji sprawcy i zachęcają do kontaktu z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym. Możliwy jest kontakt telefoniczny pod numerami: 47 754 25 70, 47 754 24 83 oraz krajowym numerem alarmowym 112. Osoby mające jakiekolwiek informacje mogą również osobiście zgłosić się do komisariatu znajdującego się przy ulicy PCK 2 w Toruniu.