Wystawa militarna w Muzeum Twierdzy Toruń: Odkryj historię i teraźniejszość polskiego wojska

W okresie od 14 do 16 czerwca 2024 r., Oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, czyli Muzeum Twierdzy Toruń, organizuje czwartą edycję wydarzenia o nazwie „Piknik militarny”. Impreza trzech dni ma na celu prezentację najnowocześniejszych maszyn i urządzeń wykorzystywanych przez polskie siły zbrojne. Odwiedzający będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na specjalnej strzelnicy oraz skosztować autentycznego wojskowego jedzenia – grochówki.

Parking muzeum przekształci się na czas pikniku w miejsce, gdzie zaparkowane będą historyczne pojazdy z okresu II wojny światowej. Wśród nich znajdą się zarówno pojazdy kołowe, takie jak Fiat 508, Buick Super 8, Citroeny B2 i B14, czy PZInż 343 wyposażony w 40 mm armatę Bofors wz. 36 i ciągnik Fiat 303 z 37 mm armatą przeciwpancerną, jak i sprzęt gąsienicowy: tankietka TK-S i czołg FT-17. Nie zabraknie również motocykli, a także 76 mm armaty polowej wz. 02/26, kuźni i zakładu rymarskiego.

Ale to nie wszystko! Przed koszarami przy Bramie Chełmińskiej zagości dodatkowo muzealny kiermasz, ekspozycja historycznej broni strzeleckiej, prezentacja starych pojazdów oraz szereg innych fascynujących atrakcji.

Podczas trwania pikniku cena biletu na stałą wystawę w Muzeum Twierdzy Toruń wyniesie jedynie 5 zł. Jeżeli natomiast zdecydujecie się na skorzystanie z usług przewodnika podczas zwiedzania, będziecie musieli zapłacić dodatkowe 5 zł (zwiedzanie z przewodnikiem odbywa się co godzinę, od 11:00 do 16:00).

Oficjalny początek wydarzenia jest zaplanowany na piątek, 14 czerwca o godzinie 14:00. W sobotę i niedzielę, drzwi muzeum, mieszczącego się przy Wałach gen. Sikorskiego 23, będą otwarte dla odwiedzających od godziny 10:00 do 18:00.