W Toruniu doszło do groźnego zdarzenia drogowego wywołanego nieprzestrzeganiem zasad ruchu drogowego

Rozległa kolizja drogowa miała miejsce na jednym z toruńskich skrzyżowań. Tragiczne zdarzenie zostało odnotowane w porze szczytu, dokładnie o godzinie 14:00.

Nagłe i niebezpieczne zderzenie było efektem rażącego zaniedbania przepisów ruchu drogowego. Jak wynika z wstępnych ustaleń policji, całą sytuację spowodował młody, 26-letni kierujący, który nie zważając na czerwone światło, wtargnął na skrzyżowanie. Ten lekkomyślny manewr doprowadził do groźnej kolizji z BMW prowadzonym przez 36-letnią kobietę. Na skutek tego zdarzenia, samochód winowajcy wypadku przewrócił się na dach.

Jak informuje asystentka komendanta miejskiego policji w Toruniu, oficer prasowy Dominika Bocian, oboje uczestnicy tragicznego zdarzenia zostali natychmiast przetransportowani do najbliższego szpitala. Na miejscu kolizji nieustannie pracują funkcjonariusze policji. Ruch w stronę Gdańska jest utrudniony, a kierowcy zostali skierowani na objazd przez ulice Legionów i Batorego.

Przez ten incydent, ruch w okolicach skrzyżowania jest znacząco utrudniony. Na drogach tworzą się długie zatory, co stanowi spory problem dla innych kierowców (stan na 15:00).