Triumf toruńskich adeptów miniżużla w Inauguracyjnych Drużynowych Mistrzostwach Polski grupy B

W sobotę, na mini torze żużlowym w Częstochowie, odbyła się inauguracja Drużynowych Mistrzostw Polski grupy B w kategorii miniżużla na motocyklach o pojemności 85-140 cc. To właśnie reprezentacja młodych talentów z KS Toruń stanęła na najwyższym stopniu podium.

W poprzednim sezonie młodzi zawodnicy z Torunia byli jednymi z liderów w kraju i w sobotnich zawodach udowodnili, że ich pozycja nie była efektem przypadku. Pod kierownictwem Jana Ząbika, ulegli rywalom tylko raz. Wśród zawodników z Torunia wyszczególnić można Bartosza Byszewskiego, który zdobył najwięcej punktów – aż 15, dodatkowo obdarowany dwoma bonusami. Szymon Kazaniecki również dostarczył solidnej porcji punktów drużynie, zdobywając trzynaście oczek.

Mimo dominacji torunian, gospodarze rozgrywek również zaprezentowali się z dobrej strony. Stilmar Włókniarz Częstochowa był reprezentowany przez Adama Sygudę, który zdobył trzynaście punktów, oraz Marcela Woźniaka, z dorobkiem jedenastu oczek. Podium zostało uzupełnione przez Młode Wilki z Krosna. Żużlowcy z tego zespołu stracili tylko cztery punkty do drugiego miejsca, ale nie ustrzegli się pecha. Gabriel Kaczmarek w jednym z wyścigów musiał się poddać z powodu awarii motocykla, przegrywając 5:0. Konrad Napieracz doświadczył dwóch upadków.