Rozpoczęto budowę dróg na osiedlu JAR w Toruniu – szczegóły inwestycji za 15,5 mln zł

Na osiedlu JAR w Toruniu ruszyły prace związane z ułożeniem zasilania pod oświetlenie drogowe oraz budową kanału technologicznego. Wstępne etapy te zapoczątkowały realizację inwestycji drogowej na tym terenie, która ma kosztować blisko 15,5 mln zł i obejmować budowę prawie 1800 metrów dróg – informuje rzeczniczka Miejskiego Zarządu Dróg (MZD) w Toruniu, Agnieszka Kobus-Pęńsko.

Podkreśla ona, że inwestycja ma na celu uzbrojenie terenów osiedla JAR poprzez stworzenie ulic: Ł. Watzenrodego, H. Strobanda i J. Heweliusza, razem z drogą dojazdową. Jest to jedno z ośmiu zadań drogowych, dla których Gmina Miasta Toruń zdobyła fundusze z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Oprócz działań na osiedlu JAR, przy wsparciu rządowych środków, przeprowadzana jest przebudowa ulic Łokietka, Pająkowskiego, Drogi Trzeposkiej, Hebanowej, Platanowej i Olęderskiej. W najbliższym czasie mają też ruszyć prace na ulicach Łącznej i Szosie Okrężnej.

Według informacji zawartych w komunikacie MZD, ulica Strobanda zostanie rozbudowana na odcinku 510 metrów (od skrzyżowania z ulicą Ł. Watzenrodego w kierunku zachodnim). Powstanie tam nowa jezdnia, chodniki i ścieżka rowerowa, a także wysoko umiejscowione skrzyżowanie z „drogą dojazdową”.

Zmiany czekają także ulicę Watzenrodego – od skrzyżowania z ulicą H. Strobanda, w kierunku północnym, aż do ulicy J. Heweliusza. Planowane są tam następujące prace: budowa nowej jezdni, przejazdu przez torowisko, zatoki autobusowej, chodnika, ścieżki rowerowej oraz wyniesionych skrzyżowań.