Incydent z pijanym mężczyzną na toruńskiej starówce

W Toruniu, podczas długiego weekendu, doszło do nieprzyjemnego zdarzenia z udziałem agresywnego i nietrzeźwego mężczyzny na samym środku starówki, w okolicach pomnika Mikołaja Kopernika. Wpadł on w ręce strażników miejskich, którzy patrolowali teren i szybko ukrócili jego działania.

Kiedy strażnicy miejscy patrolowali teren starówki toruńskiej 8 czerwca 2023 roku (w Boże Ciało), tuż po godzinie 23:15 natknęli się na pobudzonego mężczyznę, który swoim zachowaniem wprowadzał zamieszanie wśród przechodniów. Jak opisuje Jarosław Paralusz, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Toruniu, mężczyzna gestykulował rękoma i zaczepiał przypadkowych ludzi, a nawet rzucił pokalem do piwa o chodnik.

Strażnicy miejscy niezwłocznie interweniowali i postarali się opanować sytuację. Jednak agresor nie ułatwiał im zadania – był również agresywny w stosunku do funkcjonariuszy, ignorował ich polecenia, odmawiał podania własnych danych osobowych oraz próbował uciec z miejsca incydentu. Z jego osoby wyraźnie czuć było odór alkoholu, co potwierdziło późniejsze badanie przeprowadzone za pomocą alkomatu – wynik wskazał na obecność ponad 1,5 promila alkoholu we krwi mężczyzny – informuje Paralusz w komunikacie skierowanym do mediów.