Choinka z Golubia-Dobrzynia ozdobiła Ryneczek Staromiejski w Toruniu

1 grudnia 2023 roku, na malowniczym Rynku Staromiejskim w Toruniu, pojawiła się choinka. Drzewko pochodzące z Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń zostało przekazane miastu, stając się centralnym punktem świątecznych dekoracji.

Tradycja umieszczania choinki na starówce toruńskiej ma swój początek w 1988 roku, a inicjatorem był lokalny dziennik „Nowości”. Tegoroczną, imponującą wielkością choinkę, podarowaną przez leśnictwo Cieszyny, dostarczyli i zainstalowali pracownicy firmy eM-Tech. Jak co roku, choinka zostanie ubrana w światełka i ozdoby za sprawą firmy Sybilscy. Ozdoby te zostały ufundowane przez Urząd Miasta Torunia.

Zjawisko pojawienia się choinki na Rynku Staromiejskim jest ściśle powiązane z uruchomieniem świątecznej iluminacji ulic. Wraz z tą tradycją, od 25 listopada działa również Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy na starówce. Kiermasz świąteczny będzie dostępny dla mieszkańców i turystów do 21 grudnia. Z kolei, montaż tradycyjnej szopki bożonarodzeniowej na Rynku Nowomiejskim zostanie zakończony 15 grudnia. Wówczas, pięć dni później, na 20 grudnia zaplanowano pierwsze koncerty kolędowe w świątecznej stajence.