wypadek-ciezarowka

Wypadek na niebezpiecznym skrzyżowaniu koło Torunia

W czwartek doszło do wypadku na skrzyżowaniu w miejscowości Browina między Toruniem a Chełmżą, gdzie samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Kierowca samochodu osobowego wymusił pierwszeństwo, w wyniku czego doszło do kolizji z nadjeżdżającym TIR-em. Żaden z kierowców nie odniósł poważnych obrażeń.

Groźnie wyglądający wypadek miał miejsce 7 października na skrzyżowaniu DK 91 w pobliżu stacji Orlen niedaleko Torunia. Policję powiadomiono o wypadku po godzinie 18:00, a zgłoszenie przyjął asp. Wojciech Chrostowski z komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Po przybyciu na miejsce policjanci spostrzegli, że samochód osobowy marki volvo zderzył się z ciężarówką marki Scania.

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu

Na miejsce wezwano również trzy zastępy straży pożarnej i karetkę pogotowia. Okazało się, że sprawcą kolizji jest kobieta, która siedziała za kierownicą volvo. Po oględzinach funkcjonariusze stwierdzili, że kobieta wymusiła pierwszeństwo przejazdu, co doprowadziło do zderzenia z nadjeżdżającym pojazdem ciężarowym. Na skutek spowodowania wypadku kobieta została ukarana mandatem i otrzymała punkty karne.

Kierowcy wyszli z kolizji z niegroźnymi obrażeniami. Po udzieleniu niezbędnej pomocy medycznej sanitariusze orzekli, że opieka szpitalna nie będzie wymagana.

Mieszkańcy Torunia i okolic od dawna alarmują, że skrzyżowanie jest niebezpieczne i bardzo łatwo tutaj o wypadek. Co prawda, jest odpowiednio oznakowane znakiem STOP. Jednak DK 91 jest bardzo ruchliwa i trudno włączyć się do ruchu. Z tego powodu kierowcy nierzadko wymuszają pierwszeństwo przejazdu.