Zgony i poważne urazy podczas wykonywania obowiązków zawodowych – porażający raport Państwowej Inspekcji Pracy z maja

Państwowa Inspekcja Pracy opublikowała wstrząsające dane dotyczące wypadków przy pracy w maju, które niestety były tragiczne w skutkach. Cztery osoby straciły życie podczas wykonywania swoich obowiązków zawodowych, a trzech innych doznało poważnych obrażeń rąk. PIP sklasyfikowała wszystkie cztery przypadki śmierci jako śmiertelne wypadki przy pracy.

Maj był miesiącem niebezpiecznych sytuacji na terenie całej Polski, z ciężkimi wypadkami odnotowanymi w Toruniu, Bydgoszczy i Włocławku. Na skutek tych tragicznych zdarzeń dwóch pracowników utraciło palce, natomiast trzeci został poszkodowany na skutek ociężałych ran śródręcza.

Smutnym początkiem tego miesiąca był 2 maja, kiedy to w Inowrocławiu doszło do tragedii w zakładzie produkującym chemikalia. Tamtego dnia około godziny 8:40 pracownik odpowiedzialny za kontrolowanie transportu ładunków poczuł się źle i udał się do szatni. Niestety, jego stan zdrowia pogorszył się na tyle, że stracił przytomność. Zaniepokojony kolega znalazł go w szatni i natychmiast przystąpił do próby reanimacji, jednocześnie wezwano pomoc medyczną.

Mimo podejmowanych działań ratunkowych, życia pracownika nie udało się uratować. Państwowa Inspekcja Pracy poinformowała o tym tragicznym zdarzeniu oraz innych przypadkach śmierci i ciężkich urazów, które miały miejsce w maju, podkreślając wagę dbałości o bezpieczeństwo w miejscach pracy.