siatkowka

XIII Plaża Gotyku i Mecz Gwiazd Siatkówki w Toruniu!

W ostatnią niedzielę czerwca na Rynku Nowomiejskim w Toruniu odbędzie się 13. edycja Plaży Gotyku, w ramach której miłośnicy siatkówki będą mogli zobaczyć najjaśniejsze polskie gwiazdy tego sportu grające w jednej drużynie. Natomiast jedną z największych atrakcji będzie występ polskiej legendy siatkarskiej – Fabiana Drzyzgi!

Już 26 czerwca na Rynku Nowomiejskim w Toruniu pojawią się najlepsze talenty polskiej siatkówki, które zagrają w Meczu Gwiazd podczas XIII Plaży Gotyku. Pierwszym ogłoszonym zawodnikiem, który weźmie udział w Meczu Gwiazd, jest Dawid Konarski. Z kolei w ostatnich dniach pojawiła się także wiadomość, że drużynę snów zasili również legenda polskiej siatkówki – Fabian Drzyzga.

Siatkarskie legendy – Dawid Konarski i Fabian Drzyzga

Dawid Konarski ma na swoim koncie ponad 100 występów w Reprezentacji Polski, a do tego dwukrotnie stanął ze swoją drużyną na najwyższym podium podczas Mistrzostw Świata – w 2014 i 2018 r. W kwietniu br. Konarski poinformował, że jego kariera w świecie siatkówki dobiegła już końca. Niemniej jednak siatkarz z przyjemnością przyjął zaproszenie na Mecz Gwiazd, aby jeszcze raz wprawić w zachwyt wszystkich swoich kibiców.

Fabian Drzyzga to legendarny zawodnik polskiej siatkówki, który występował w Reprezentacji Polski ponad 120 razy! W swojej karierze zdobył bardzo wiele medali, w tym złoto na Mistrzostwach Świata w 2014 i 2018 r., srebro w Pucharze Świata 2019, a także srebro w Lidze Narodów 2021. Ponadto, ma również na swoim koncie trochę brązu, który wygrał na Mistrzostwach Europy 2011, 2019 i 2021, a także w Lidze Narodów 2019.