ms-lekkoatletyka

32. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters i 6. Mistrzostwa Polski Lekarzy w Toruniu!

Już w najbliższą sobotę i niedzielę na stadionie w Toruniu rozpoczną się 32. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters i 6. Mistrzostwa Polski Lekarzy. Jest to doskonała próba generalna przed znacznie większą imprezą, jaką są Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Masters, które odbędą się w dniach 29 czerwca – 10 lipca br. w Tampere w Finlandii, gdzie pojawi się aż 90 reprezentantów naszego kraju.

W dniach 18-19 czerwca br. na stadionie przy ul. Bema w Toruniu będzie można obserwować zmagania polskich lekkoatletów, którzy będą rywalizować ze sobą w ramach 32. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters i  6. Mistrzostwach Polski Lekarzy. W wydarzeniu weźmie udział 581 sportowców, w tym 455 zawodników i 126 zawodniczek.

Olimpijczycy i mistrz świata w rzucie młotem

Toruński stadion będzie gospodarzem 24 konkurencji lekkoatletycznych, które rozpoczną się w sobotę o godzinie 09:00 oraz w niedzielę o godzinie 08:30. Wśród zawodników pojawią się także olimpijczycy, w tym Ryszard Szparak, Joanna Balcerzak i Urszula Kielan, a także mistrz świata w rzucie młotem – Jerzy Jabłoński. Ponadto, grupę sportowców zasilą również liczni zawodnicy, którzy startowali w Halowych Mistrzostwach Europy w Bradze.

Oczywiście nie zabraknie także uczestników z województwa kujawsko-pomorskiego, m.in. z takich miejscowości jak Toruń, Włocławek, Brodnica, Chełmża, Bydgoszcz i Kurzętnik. Co więcej, w zawodach weźmie również udział Wacław Krankowski z Torunia, który na Halowych Mistrzostwach Europy w Bradze zdobył trzy złote medale i jeden brązowy.