Trzydzieści pięć lat pomocy dla uzależnionych – jubileusz "Tramwajowej" w Toruniu

Oddział Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu, potocznie zwanym „Tramwajową”, świętuje 35 lat swojej działalności. Przez ten czas przyczynili się do wsparcia i rehabilitacji licznych osób borykających się z nałogami, takimi jak uzależnienie od narkotyków, leków czy alkoholu. Ich pomoc nadal jest nieoceniona.

„Tramwajowa”, jako oddział Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu, funkcjonuje jako publiczna placówka medyczna o charakterze stacjonarnym. Podlega bezpośrednio pod marszałka województwa. Placówka ta została założona w 1988 roku, jako instytucja mająca na celu pomagać osobom borykającym się z nałogiem narkotykowym. Obecnie, po 35 latach istnienia, świętuje swój jubileusz.

Warto zauważyć, że od momentu powstania ośrodka, jego kierownictwo spoczywa w rękach Elżbiety Rachowskiej. To osoba pełna poświęcenia dla swojej pracy i ludzi, z którymi pracuje. Jest specjalistką w dziedzinie uzależnień – pełni funkcję psychologa klinicznego oraz specjalisty psychoterapii uzależnień, a także superwizora i regionalnego eksperta od spraw narkotyków i narkomanii.