Teatr w Toruniu zaprasza na muzyczną podróż do Włoch: ,,Mów mi Italiano!"

Począwszy od 19 stycznia, Teatr Muzyczny w Toruniu stanie się miejscem, gdzie widzowie będą mogli zasmakować włoskiego „dolce vita”. Zapowiedziano premierę spektaklu „Mów mi Italiano!”, który pod reżyserią Justyny Zary, zabierze publiczność na muzyczną podróż przez urokliwe zakątki słonecznej Italii. Na scenie usłyszymy najbardziej kultowe włoskie utwory, a wszystko to z akompaniamentem muzyki wykonywanej na żywo.

Urok włoskiego życia, zwany „italiano”, obejmuje nie tylko idylliczną pogodę czy wykwintne jedzenie, ale również niepowtarzalną architekturę, bogactwo sztuki, luksusowe samochody i oczywiście – wyjątkową muzykę. Bez wątpienia do tych wszystkich elementów „italiano” można zaliczyć także słynną włoską kawę. Co więcej, trudno oprzeć się atrakcyjności malowniczych uliczek, złocistych plaż, aromatycznej pizzy czy charakterystycznemu samochodowi Fiat 500, który budzi wiele sentymentów.

„Mów mi Italiano!” to propozycja dla tych, którzy szukają oddechu od codziennej rutyny, chcą doskonalić swoje umiejętności w przygotowywaniu idealnej carbonary czy planują podróż do Italii i potrzebują krótkiego kursu kultury włoskiej. Spektakl jest owocem pracy zespołu pełnego pasji i ambicji, który pragnie przekazać widzom trochę ciepła i optymizmu, inspirowanego atmosferą słonecznej Italii.