Spotkanie poświęcone błogosławionym Ulmom w Parafii Św. Antoniego w Toruniu

W dniu 9 listopada, zaplanowano specjalne spotkanie w parafii Św. Antoniego w Toruniu, które ma na celu upamiętnienie życia i dokonań błogosławionych Józefa i Wiktorii Ulmów. Zgromadzenie zostało zaplanowane na godzinę 18.45 i odbędzie się w pomieszczeniach znajdujących się pod zakrystią.

„Wieczory u św. Antoniego” to cykl regularnie organizowanych wydarzeń, obejmujących wykłady, katechezy oraz dyskusje na temat Słowa Bożego. Te spotkania mają miejsce w toruńskiej parafii zlokalizowanej na Wrzosach. Przy najbliższej okazji, której datą jest 9 listopada, uwaga zgromadzonych skupi się na postaciach Rodziny Ulmów – Wiktorii i Józefa oraz ich siedmiorga dzieci. Niezwykła historia tej rodziny zyskała szczególne znaczenie 10 września, kiedy to zostali oni uroczyście wyniesieni na ołtarze w Markowej.

Na tym unikalnym spotkaniu swoją obecność zapowiedzieli krewni błogosławionych Ulmów: Anna i Tomasz Głos oraz Edyta i Szymon Głos. Ich udział w wydarzeniu zapewni szczególną, osobistą perspektywę na życie i śmierć swoich krewnych, a także na ich drogę do błogosławionej chwały.