Przebudowa Szosy Okrężnej wpływa na funkcjonowanie komunikacji miejskiej w Toruniu

W związku z pracami remontowymi prowadzonymi na Szosie Okrężnej, w obszarze centrum handlowego Toruń Plaza, dostrzega się znaczące zmiany w organizacji ruchu komunikacji miejskiej. Pragniemy przypomnieć, że ruch pojazdów na fragmencie Szosy Okrężnej od ulicy Gagarina do ulicy Łukasiewicza jest możliwy tylko w jednym kierunku, a mianowicie w stronę Szosy Bydgoskiej i ulicy Broniewskiego.

Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji (MZK) w Toruniu, zaznacza, że aby utrzymać dwukierunkowe połączenie na ulicy Gagarina (na odcinku między osiedlem Reja a Uniwersytetem Mikołaja Kopernika), autobusy linii 26 i 34 zostały skierowane do pętli Uniwersytet, z pominięciem placu Skalskiego.

Autobusy obsługujące linie numer 40, 131, N90 i N95 utrzymane zostały bez zmian na trasach prowadzących do Portu Drzewnego oraz Przysieka. Natomiast na trasach do centrum miasta obowiązuje objazd przez ulice Broniewskiego i Reja. Autobusy te zatrzymują się na tymczasowo wyznaczonym przystanku przy stacji benzynowej BP, położonej przy ulicy Broniewskiego, a następnie kontynuują jazdę do przystanku na ulicy Reja, położonego za skrzyżowaniem z ulicą Fałata.