Spektakl świąteczny "Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy" w Teatrze Muzycznym w Toruniu kończy dziesiąty sezon z dwusetnym występem

Głównym punktem programu Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu w okresie świąt Bożego Narodzenia jest popularny spektakl „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy”. To właśnie w tym teatrze odbywa się ten wyjątkowy pokaz już od dziesięciu lat. W obecnym miesiącu aktorzy wystąpią na scenie po raz dwusetny. Pierwsze przedstawienie miało miejsce 6 grudnia 2014 roku, kiedy to Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny dopiero zaczynał swoje działania.

Kreatywność i talent do tworzenia scenariusza oraz realizacji reżyserii należą do znakomitego duetu: Agnieszki i Emila Płoszajskich. Dla tej pary artystycznej „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy” była pierwszym wspólnym projektem. Spektakl od momentu swojego powstania cieszył się ogromnym uznaniem widzów, zdobywając sympatię zarówno wśród dzieci, jak i osób dorosłych.

W grudniu przewidziano aż trzydzieści pokazów, chociaż pierwotnie planowano tylko dwadzieścia. Powodem takiej zmiany była ogromna popularność przedstawienia i związane z nią duże zainteresowanie widowni.