seria-wypadkow

Seria stłuczek i wypadków w Kujawsko-Pomorskiem

W ostatnim czasie panujące na drogach warunki atmosferyczne są dalekie od sprzyjających. Z tego powodu Toruń i okolice podatne są na niebezpieczne wypadki i groźne kolizje. W piątkowy poranek śliska nawierzchnia sprawiła, że policja odnotowała serię wypadków zarówno na ulicach Torunia, jak i poza miastem.

Do pierwszego zdarzenia doszło w gminie Lubicz niedaleko Torunia. Jadąca ulicą rowerzystka została potrącona przez samochód osobowy, gdy przeprowadzała rower przez pasy. Na miejscu pojawił się patrol policji i służby ratownictwa medycznego. Kobieta została przewieziona do szpitala.

Druga sytuacja wydarzyła się w miejscowości Rogówki – również niedaleko Torunia. W godzinach porannych kierowca samochodu osobowego marki Volkswagen Passat w pewnym momencie stracił kontrolę nad pojazdem, zjechał z drogi i wjechał w słupek. Na szczęście mężczyzna nie odniósł żadnych poważnych obrażeń.

Wypadki na ulicach Torunia

Trzeci wypadek – w postaci karambolu – miał miejsce w piątek rano na Szosie Bydgoskiej w Toruniu. W zderzeniu brały udział cztery samochody osobowe – Ford, Honda, Mercedes i Renault. Na czas prac strażackich i policyjnych część jezdni została zamknięta.

Tego samego ranka na ul. Chrobrego w Toruniu doszło jeszcze do kolizji pojazdu osobowego z autobusem. Tutaj również wezwano patrole policyjne i pogotowie ratunkowe. Po dokonaniu oględzin miejsca wypadku i przebadaniu poszkodowanych okazało się, że nikt nie został ciężko ranny.

Rzecznik prasowy z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu asp. Wojciech Chrostowski poinformował, że funkcjonariusze apelują do kierowców, aby w taką pogodę zachowywali na drogach szczególną ostrożność. Faktem jest, że śliska nawierzchnia znacznie wydłuża drogę hamowania. W związku z tym warto ściągnąć nogę z gazu i nie stwarzać zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.