Postęp prac przy budowie szkoły na Strzałowej w Toruniu

Na ulicy Strzałowej w Toruniu trwają intensywne prace nad budową nowej placówki edukacyjnej. Jak podaje Wydział Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Torunia, do tej pory udało się zrealizować ponad połowę zaplanowanych prac, a dokładniej 53%.

Obecnie budynek osiągnął etap, na którym zapewniona została szczelność dachu oraz zamontowana została stolarka zewnętrzna, umożliwiając ogrzewanie obiektu przez okres zimowy i kontynuację prac wykończeniowych. Prace tynkarskie zakończono już we wszystkich pomieszczeniach przeznaczonych na sale lekcyjne, a obecnie trwają prace posadzkowe. Dodatkowo, w przedszkolu i bibliotece ułożone zostały już płytki na ścianach, a także wykonano posadzki i malowanie ścian. Konstrukcja sufitów modułowych jest także w trakcie realizacji przez pracowników firmy Strabag, która została wyłoniona w drodze przetargu.

Na zewnątrz budynku trwają prace elewacyjne na budynku szkoły i hali sportowej. Planowane są także prace drogowe. W hali sportowej trwa montaż stolarki okiennej i tynkowanie ścian.

Koszt całej inwestycji wynosi łącznie 76,8 mln zł. Z tej kwoty, aż 85%, czyli 65 mln zł pochodzi z dofinansowania uzyskanego z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Gmina Miasta Toruń zapewnia pozostałą część środków, wynoszącą około 12 mln zł.

Mimo że umowa przewiduje zakończenie inwestycji do dnia 25 listopada 2024 roku, nowy harmonogram zakłada finalizację wszystkich prac do 30 czerwca 2024 roku. Dzięki temu Szkoła Podstawowa nr 12 przy ul. Strzałowej będzie mogła rozpocząć swoją działalność już od 1 września 2024 roku.

W nowym obiekcie znajdzie miejsce szkoła podstawowa dla 800 uczniów, przedszkole z miejscem dla 200 dzieci, a także nowoczesna mediateka, która ma służyć kształceniu i życiu kulturalnemu mieszkańców lewobrzeża Torunia.