Półkolonie w Górsku: bogata oferta nie tylko dla dzieci z gminy Zławieś Wielka

Letnie półkolonie to stała pozycja w kalendarzu Domu Kultury w Górsku. Tym razem udało się zaoferować uczestnikom wyjątkowo atrakcyjny program, który obejmował między innymi wyjazdy do kina, zabawy na placu zabaw, spotkanie z mistrzem olimpijskim oraz ekscytującą wyprawę do zoo. Każde z dzieci znalazło coś dla siebie.

Organizacją tegorocznych półkolonii dla najmłodszych mieszkańców gminy Zławieś Wielka zajęli się pracownicy Domu Kultury w Górsku, Gminnej Biblioteki Publicznej oraz członkowie Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Razem dla Przyszłości”. Całe przedsięwzięcie podzielono na trzy tury, każda z nich gromadząca łącznie 90 dzieci.

Z jak informuje Renata Dobrowolska, dyrektorka Domu Kultury w Górsku, półkolonie zostały dofinansowane przez wójta gminy Zławieś Wielka – Jana Surdykę oraz Gminną Komisję Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym. Bez takiej finansowej wsparcia ciężko byłoby zapewnić dzieciom tak rozbudowany program rekreacyjny.

Nuda? To słowo z pewnością nie miało miejsca podczas tych półkolonii. Każda z tur rozpoczynała się od wyjazdu do kina i posiłku w popularnym McDonald’s. W kolejnych dniach dzieci korzystały z atrakcji placu zabaw „Magiczna Tęcza” w Papowie Toruńskim, gdzie próbowały swoich sił między innymi w pływaniu łódką czy grze w golfa. Nie zabrakło również czasu na wizytę w Family Park w Bydgoszczy, gdzie dzieciaki mogły skorzystać ze wszystkich stref zabaw i uczestniczyć w eksperymentach Profesora Ciekawskiego. Trzeci dzień półkolonii zaowocował warsztatami ekologicznymi w Przysieku. Prawdziwą niespodzianką była możliwość spotkania z mistrzem olimpijskim w kajakarstwie podczas pierwszej tury – dzieci mogły rywalizować z nim na siłowni.