Nowy sezon artystyczny 2023/2024 Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu promuje osiem premier

Sezon artystyczny 2023/2024 Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu będzie obfitować w osiem premiery, które zaprezentuje dyrekcja tego miejsca. Publiczność będzie miała okazję zobaczyć spektakle inspirowane twórczością mistrzów literatury takich jak William Faulkner czy Michaił Bułhakow.

– Nasza dyrekcja wprowadza trzeci sezon artystyczny w Teatrze im. Wilama Horzycy – mówi Renata Derejczyk, dyrektor toruńskiej instytucji kulturalnej. Plan na nadchodzący sezon został ujawniony 28 września, gdy Derejczyk razem z Łukaszem Czujem, jej zastępcą ds. artystycznych, przedstawili oczekiwania i cele na najbliższy rok. – W nadchodzącym sezonie przewidujemy aż osiem nowych premier. Kontynuacja naszych działań edukacyjnych jest również jednym z naszych priorytetów – dodała.

Kick-off nowego sezonu 2023/2024 w Teatrze im. Wilama Horzycy już się odbył. Na Scenie na Zapleczu odbyła się pierwsza premiera – spektakl „Jeden i Jedna”. Jest to humorystyczna opowieść o początkach związku dwojga delikatnych ludzi.