Nagrody Zarządu Powiatu Toruńskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury

Z przyjemnością informujemy o laureatach Nagród Zarządu Powiatu Toruńskiego, które są przyznawane za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, aktywizacji i ochrony kultury. Nagrody te są wręczane zarówno za całokształt działalności, jak i za szczególne osiągnięcia.

Tym razem decyzją komisji przyznano trzy główne nagrody oraz dwa honory. Oto nazwiska laureatów:

Pierwszym z nich jest Parafialny Chór Mieszany „Św. Cecylia” z Chełmży – najdłużej bez przerwy działający chór na terenie naszego kraju. Zasłynął on perfekcyjnym opanowaniem techniki śpiewu chóralnego i zdobył liczne nagrody. Za swoją niezachwianą pasję do sztuki chóralnej i całokształt działalności, otrzymał nagrodę główną w wysokości 2 500 zł w kategorii „Twórczość artystyczna”.

Nagrodę główną o wartości 2 500 zł w kategorii „Rozwój i promocja czytelnictwa” zdobył Dariusz Łubkowski. Jest on autorem bajek i wierszy dla najmłodszych czytelników oraz książek historycznych o Chełmży. Jego zasługą jest całokształt działalności na rzecz promocji czytelnictwa wśród mieszkańców Chełmży, gdzie sam mieszka.

Ewelina Mytlewska, animatorka kultury i propagatorka talentów artystycznych, zdobyła nagrodę główną w kategorii „Upowszechnianie kultury”. Znana jest jako opiekunka i liderka grup teatralnych i wokalnych działających w gminie Obrowo, gdzie sama mieszka. Nagroda ta, również o wartości 2 500 zł, jest uhonorowaniem jej całokształtu działalności.

Wyróżnienie o wartości 1 500 zł w kategorii „Twórczość artystyczna” za całokształt działalności trafiło do Agnieszki Jabłońskiej – poetki i prozaiczki mieszkającej w gminie Obrowo.

Ostatnim z laureatów jest Marcelina Cichy – utalentowana uczennica Szkoły Muzycznej I stopnia w Chełmży. Jej niezwykłe umiejętności wokalne przyniosły jej wyróżnienie o wartości 1 500 zł w kategorii „Twórczość artystyczna”. Jest ona również mieszkańcem gminy Chełmża.