Nagrody dla ludzi związanych z teatrem

Z okazji tegorocznego Międzynarodowego Dnia Teatru, Prezydent Michał Zaleski uhonorował zasłużonych pracowników Teatru Baj Pomorski. Wręczył również Rękawiczki Melpomeny osobom prowadzącym teatry i instytucje w Toruniu, gdzie odbywają się amatorskie działania teatralne.

Teatr doceniony

Prezydent Michał Zaleski podkreślił, że toruńskie teatry zawdzięczają swoją dynamikę, rozpoznawalność i renomę znakomitym aktorkom i aktorom. A także reżyserom, pracownikom obsługi sceny, a także pracownikom administracyjnym. Zaznaczył również, że teatr to miejsce, do którego chodzimy chętnie, z zamiłowaniem i akceptacją tego, co nas tam czeka, czego doświadczamy i co pozostaje w naszych myślach i sercach. Życie teatralne Torunia jest ciekawe, interesujące i wielorakie. A teatr powinien zawsze mieć dobre miejsce w sercach i myślach mieszkańców miasta, kształtując ich spojrzenie na przyszłość i ukazując wartościowe i ciekawe elementy przeszłości.

Nagrody

W minionym roku Teatr Baj Pomorski zaprezentował prawie 400 spektakli dla dzieci i młodzieży, które obejrzało blisko 52 tysięcy widzów. Zespół teatru liczy 40 osób, w tym 13-osobową grupę aktorską. Prezydent Michał Zaleski złożył słowa uznania dla dyrektora Baja Pomorskiego, Zbigniewa Lisowskiego. Następnie, zgodnie z tradycją, wyróżnił czterech wyróżniających się pracowników placówki. Po dwóch z zespołu aktorskiego i zespołu pomocniczego. Każda z tych osób otrzymała nagrodę finansową przyznaną przez Prezydenta w wysokości 1000 zł brutto. Po tym Prezydent wręczył listy okolicznościowe oraz statuetki – Rękawiczki Melpomeny – osobom prowadzącym w Toruniu teatry i instytucje, w których prowadzone są amatorskie działania teatralne.