Nadchodząca linia tramwajowa Torunia staje się galerią sztuki

25 sierpnia 2023 roku na północy Torunia zostanie zainaugurowana nowa linia tramwajowa, która pełnić będzie również funkcję galerii sztuki. Wzdłuż trasy powstaną specjalnie zaprojektowane Przystanki Dobrej Energii – to dziesięć unikalnych wiat, które zostały zaaranżowane przez lokalnych artystów.

Inauguracja nowej linii tramwajowej odbywa się pod hasłem „Załaduj się dobrą energią”, które ma na celu pokazanie kluczowych korzyści związanych z tym nowym rozwiązaniem transportowym. Wśród nich znajdują się: nowoczesność, brak emisji szkodliwych substancji oraz możliwość szybkiego i komfortowego przemieszczania się po mieście. „Dobra energia” to nie tylko ekologia i dynamika przemieszczania się, ale także kreowanie pozytywnego klimatu w mieście, które dba o wygodę i dobre samopoczucie swoich mieszkańców.

Przystanki Dobrej Energii są kluczowym elementem tej strategii. Chcąc przeciwdziałać porannemu znużeniu i napięciu pasażerów oraz zmęczeniu po pracy, Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu postanowił skorzystać z pomocy toruńskich artystów aby „doładować” pasażerów pozytywną energią, która wywoła u nich uśmiech.

Dziesięć wiat ustawionych na siedmiu przystankach zostało zaprojektowanych przez artystów tak, aby wpływały pozytywnie na pasażerów korzystających z nich. Każdy z przystanków symbolizuje pozytywne postawy i emocje, często związane z podróżowaniem. Wśród nich znajduje się Przystanek Uśmiechu, Dobrego Słowa, Życzliwości czy Uskrzydlony Przystanek.