Luminarium w Toruniu, jak podobało się mieszkańcom?

Kilka dni temu zakończyło się stacjonowanie dmuchanej rzeźby, którą można było oglądać od środka. Kolorowe Luminarium jest ruchomym dziełem, które stacjonuje w różnych miastach i krajach. W lipcu aż przez 10 dni mieszkańcy Torunia mieli okazję osobiście zobaczyć tę ciekawą konstrukcję.

Luminarium, co to takiego?

Dmuchana rzeźba nazywana Luminarium to dzieło brytyjskich artystów, którzy są członkami grupy Architects of Air. Ogromna rzeźba o powierzchni 1000 metrów kwadratowych została uszyta ręcznie i tworzy naprawdę interesujące widowisko. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę charakterystyczne wzory, różne kolory i zabawę światłem. Luminarium w środku wygląda jak znakomicie oświetlona, kolorowa jaskinia. Warto przy tym zaznaczyć, że Luminarium w żaden sposób nie jest oświetlone — wszystkie atrakcyjne wzory możemy podziwiać dzięki naturalnemu światłu. Zwiedzający mogli przechadzać się między 27 kopułami.

Opis może wydawać się niepozorny — ot, dmuchana kopuła kryjąca w sobie kolorowe komnaty. W środku jednak czeka na nas osobliwe wrażenie, które potęguje relaksująca muzyka dochodząca z oddali. Człowiek zamienia się w odkrywcę, a każda kolejna jaskinia to nowa niespodzianka, która działa jak nagroda. Dodatkowy dreszczyk emocji zapewnia konstrukcja, w której łatwo się zgubić — oczywiście to tylko takie wrażenie. Dzięki temu zwiedzanie Luminarium jest ciekawe zarówno dla dzieci, jak i starszych osób.

Kolejna taka okazja może się nie powtórzyć

Do Luminarium stacjonującego w Toruniu ustawiały się kolejki. Nic w tym dziwnego, ponieważ każdy był ciekawy tego nietypowego doświadczenia. Jak dotąd dmuchana rzeźba pojawiła się tylko w Toruniu. Po raz pierwszy w 2012 roku. Artyści wrócili do miasta po 9 latach z jeszcze ciekawszą konstrukcją. Nie wiadomo, kiedy zdecydują się do Torunia powrócić.