Gdzie w seniorzy mogą zaszczepić się za darmo?

Torunianie powyżej 65 r.ż. mogą zaszczepić się za darmo w ramach miejskiego programu szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Torunia. W obecnej sytuacji warto z niego skorzystać.

Program został wprowadzony w 2015 r. Ale to właśnie w tym roku szczepienia przeciwko grypie są szczególnie polecane. Najnowsze badania naukowe wskazują, że szczepienia przeciwko grypie zmniejszają ryzyko zachorowania na COVID-19. A to właśnie seniorzy są najbardziej narażeni na zapadnięcie na tę właśnie chorobę. Mogą też ciężej przechodzić zakażenie, niż osoby młode.

Jak na razie starszym mieszkańcom udostępniono 400 szczepionek. Szczepienia przeprowadzono w Miejskiej Przychodni Specjalistycznej. Docelowo ma być ich 5 tysięcy. Niestety, szczepionki są tak popularne, a jednocześnie tak trudno dostępne, że nie wiadomo, kiedy pojawią się kolejne. Także w aptekach nie jest łatwo kupić szczepionki. Pojawiają się nieregularnie w niewielkich ilościach.

Warto dodać, że miejski program szczepień obejmuje seniorów w wieku 65-74 lat. Osoby po 75 r.ż. objęte są narodowym programem darmowych szczepień.

Źródło: Nowości Dziennik Toruński