Aluron CMC Zawiercie i Projekt Warszawa w finale Copernicus Volleyball Cup

W półfinałowych potyczkach turnieju siatkarskiego Copernicus Volleyball Cup 2023 Aluron CMC Zawiercie oraz Projekt Warszawa triumfowały, zapewniając sobie awans do finału. Tymczasem CUK Anioły Toruń i Indykpol AZS Olsztyn będą rywalizować o brązowy medal.

Pierwsze starcie turnieju zakończyło się dominacją zespołu Aluronu CMC Warty Zawiercie nad Indykpolem AZS Olsztyn, z rezultatem 3:0 na korzyść zawiercian. Początkowe punkty przypadły drużynie z Zawiercia dzięki błędowi Kamila Szymandery z olsztyńskiego teamu na zagrywce, co zapowiadało ogólny wynik pierwszego seta. Choć zawodnicy Indykpolu popełnili aż dziewięć błędów własnych podczas tej części meczu, udało im się zbliżyć do rywali na cztery punkty (16:20). Niemniej jednak, ostatecznie przewaga Aluronu była niezaprzeczalna.

W drużynie zwycięzców wyjątkowo dobrą grę prezentował Bartosz Kwolek, atakując z 60-procentową skutecznością. W drugim secie meczu wsparcie przyniósł Michał Szalacha. As serwisowy Kwolka zdewastował obronę olsztynian. Mimo tego, gracze AZS-u nie poddawali się i dzięki efektywnemu atakowi Nicolasa Szerszenia oraz zablokowaniu Kwolka, zmniejszyli straty do zaledwie dwóch punktów (21:23). To skłoniło Roberto Rotari, pełniącego obowiązki trenera w miejsce Michała Winiarskiego, do poproszenia o czas. Decyzja ta przyniosła rezultaty, zakończona udaną akcją Szalacha i skrótem Karola Butryna partia padła łupem zawiercian.

Trzeci set początkowo był najbardziej wyrównany, jednak mimo to Aluron CMC miał przewagę. Po skutecznym ataku Miłosza Zniszczoła z środka boiska, przewaga zawiercian urosła do siedmiu punktów (10:17), co zdecydowanie przybliżyło ich do zwycięstwa bez straty seta. Ostatecznie, gracze Aluronu pokonali rywali w tym secie wynikiem 25:20, triumfując w całym spotkaniu 3:0.