Co znalazło się na liście Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok?

Mieszkańcy Torunia do  28 lipca mogą głosować na zatwierdzone projekty, które mogą być zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Głosować może każdy mieszkaniec miasta.

Zgłoszone projekty Budżetu Obywatelskiego na rok 2022

Tegoroczny projekt Budżetu Obywatelskiego cieszył się zaskakująco wysoką popularnością, w porównaniu do poprzednich lat istnienia inicjatywy. Wśród zgłoszonych projektów znalazło się 10 propozycji, które nie mogły zostać zakwalifikowane z powodu błędnie wypełnionych wniosków.

Wśród zatwierdzonych projektów są całkiem ciekawe propozycje, na przykład budowa parków kieszonkowych w Toruniu, doposażenie patrolu eko, który odpowiedzialny jest za pomoc miejskim zwierzętom, czy też osiedlowe imprezy w Toruniu, które mają być sposobem na poprawę nastroju mieszkańców po pandemii.

To oczywiście nie wszystko, ponieważ zgłoszonych projektów jest około 200. Głosując na wybrany pomysł, zwiększasz szansę na jego realizację. Z tego względu zdecydowanie warto oddać swój głos i decydować o tym, w jaki sposób Toruń będzie się rozwijał.

Mieszkańcy Torunia mają dość Betonozy

W pomysłach zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego powtarzają się propozycje rozwinięcia zielonej części miasta. Tak samo jest zresztą w okolicach Torunia. Ludzie proponują dodanie zieleni na betonowych placach miejskich, budowę parków kieszonkowych, pielęgnacje zieleni, czy odnawianie ścieżek przyrodniczych. W tegorocznych propozycjach zdecydowanie widać wzrost zainteresowania ekologią. Ludzie zdają sobie sprawę z tego, że musimy zmienić swoje podejście do życia, by zapewnić lepszą przyszłość dzieciom.

Swoją drogą w zatwierdzonych propozycjach powtarza się także pomysł renowacji lub budowy placów zabaw dla dzieci. Mieszkańcy miasta zgłaszają brak odpowiednich miejsc do zabaw dla najmłodszych, które po roku przymusowej izolacji także są spragnione rozrywki. Nowoczesne i przyjazne dzieciom place zabaw to wciąż rzadkość w Polsce.

Pomysłów jest naprawdę dużo i wiele z nich to rzeczywiście dobre i oryginalne pomysły. Dzięki temu, że są to propozycje wymyślane przez mieszkańców Torunia i okolic, są one zgodne z faktycznymi potrzebami. Wchodźcie na stronę i głosujcie na swój ulubiony projekt!

Winda dekarska jest znakomitym wsparciem na budowie. Sprawdź wyjątkową ofertę na Geda24.pl.