Dom Światła, co to jest?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak dramatyczna jest sytuacja osób starszych w Polsce.  Z powodu czynników społeczno-kulturowych wiek podeszły uważany jest za coś złego. Osoby starsze borykają się z samotnością i brakiem opieki. Wiadomo już, że o potrzebach ludzi starszych trzeba mówić więcej. Przy tej okazji warto wspomnieć o inwestycji, jaką jest Dom Światła.

Miejsce wytchnieniowe w pobliżu Torunia

Jak mówią inwestorzy, Dom Światła będzie miejscem wytchnienia dla osób starszych. W okazałym budynku, którego budowa pochłonie 3,5 mln złotych, powstaną dwa oddziały: dzienny i całodobowy. Dzięki temu osoby starsze otrzymają pomoc w pełni dostosowaną do ich potrzeb, a także do potrzeb ich rodzin.

To ważne, by zaznaczyć, że nowoczesny ośrodek ma na celu zapewnienie osobom starszym zorganizowanej i miłej codzienności. W tym czasie ich opiekunowie/rodzina będą mogli udać się na urlop, zająć się własnymi obowiązkami lub po prostu odpocząć. Nie jest tajemnicą, że opieka nad osobami starszymi borykającymi się ze schorzeniami spowodowanymi starością, jest uciążliwa, trudna i wyczerpująca psychicznie. Bez względu na to, jak mocno opiekunowie się starają, stan chorego nie ulegnie już poprawie. Jedyne, co można zrobić, to zadbać o jak najlepszą codzienność dla takiej osoby. To także jest wyzwanie, a miejsca takie jak Dom Światła pod Toruniem stanowią ogromną pomoc zarówno dla osób starszych, jak i ich opiekunów.

Dom Światła zacznie działać już w 2022 roku

Obecnie Dom Światła jest w trakcie budowy. Budynek powstanie na działce w Grębocinie — wsi w powiecie toruńskim. Co ciekawe, działkę na ten cel przeznaczył Zbór Protestancki. Inwestycja jest również wspierana środkami z Unii Europejskiej.

Trzymamy kciuki za pomyślną budowę i terminowe skończenie prac. Budynek jest obecnie w stanie surowym zamkniętym. Według planów Dom Światła do końca roku będzie gotowy do użytku.

Oferty pracy w opiece w Niemczech znajdziesz na stronie: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/.