Zmiany w ruchu drogowym w Toruniu na Dzień Wszystkich Świętych

Tradycyjnie, jak to ma miejsce każdego roku, z okazji nadchodzącego Dnia Wszystkich Świętych w Toruniu nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego. Te modyfikacje będą obowiązywały od 31 października do 2 listopada, ze względu na oczekiwany wzrost ruchu w pobliżu cmentarzy. Z tego powodu sugerujemy rozważyć korzystanie z miejskich środków transportu.

Pragniemy przypomnieć, że tradycyjnie w okresie Wszystkich Świętych na terenie Torunia będzie obowiązywała zmodyfikowana organizacja ruchu drogowego, zwłaszcza w rejonach nekropolii. Wprowadzone regulacje będą miały zastosowanie od godziny 14:00 dnia 31 października do godziny 14:00 dnia 2 listopada.

W obszarze Centrum Kultury i Komunikacji nastąpi zamknięcie możliwości wjazdu z ulicy Grudziądzkiej na ulicę Celniczą. Ruch samochodowy będzie kierowany trzema wejściami na parking znajdujący się przy zachodnim ogrodzeniu Centrum Kultury i Komunikacji od strony ulicy Grudziądzkiej. Dodatkowo, w dniu 1 listopada 2023 roku, możliwość parkowania pojazdów zostanie umożliwiona na parkingu firmy „Oferta”, położonym przy ulicy Mazowieckiej (parking jest bezpłatny i niestrzeżony). Przewidziano także możliwość parkowania na poboczu północnej strony jezdni ul. Celniczej.

Przy głównym wejściu (zarówno od strony ulicy Grudziądzkiej, jak i Celniczej) zostanie wprowadzony zakaz wjazdu na parking. Wyjątkiem będą osoby niepełnosprawne, autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego oraz taksówki.