Incydent w toruńskim kościele: 41-latek z nożem przerywa mszę

W kościele św. Józefa na Bielanach w Toruniu doszło do niepokojącego incydentu. Pewien mężczyzna, uzbrojony w nóż, wtargnął do świątyni i zaczął wykrzykiwać wulgarne słowa. Zgodnie z prawem, 41-letni sprawca może teraz ponieść konsekwencje za swoje działania, które zakłócały pokojowe odprawianie obrządków religijnych. Za takie czyny kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet na okres do dwóch lat.

Zarówno wierni jak i duchowieństwo byli świadkami tego przykrego zdarzenia, które miało miejsce w niedzielę 29 października, w trakcie mszy świętej o godzinie 15:00. Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, aspirant Dominika Bocian, potwierdza informacje o incydencie, mówiąc: „Otrzymaliśmy zgłoszenie o wtargnięciu mężczyzny z nożem w ręku, wykrzykującym wulgaryzmy”.

Policja szybko zareagowała na tę sytuację – funkcjonariusze wezwani na miejsce zatrzymali 41-letniego mężczyznę. Obecnie sprawą zajmuje się komisariat Toruń-Śródmieście, działając pod nadzorem prokuratury rejonowej Toruń Centrum-Zachód. Aspirant Dominika Bocian informuje, że „sprawa jest prowadzona w kierunku artykułu 195 paragraf 1 kodeksu karnego”.