Transakcja sprzedaży terenu pod budowę mieszkań wielorodzinnych w Toruniu

W zachodnim regionie Torunia, konkretnie przy Szosie Bydgoskiej 28, grunt przeznaczony dla budowy obiektów mieszkalnych wielorodzinnych został nabyty od miasta. Za kwotę 737 300 zł, firma KN Development z Redy stała się nowym właścicielem działki sąsiadującej z parkiem na Bydgoskim Przedmieściu.

KN Development, jako inwestor, planuje postawić na tym terenie budynek mieszkalny zawierający 16 lokali. Grunt o powierzchni 772 metrów kwadratowych położony jest w atrakcyjnej lokalizacji przy Szosie Bydgoskiej 28, z łatwym dostępem do zieleni miejskiej Torunia oraz niedaleko Drogi Krajowej nr 80 prowadzącej do Bydgoszczy. Działka posiada dodatkowo bezpośredni dostęp do drogi publicznej.

Mieszkańcy będą mieć blisko do Pasażu Zieleniec – dużej galerii handlowej znajdującej się na północ i wschód od działki. Teren na zachód od nieruchomości graniczy z obszarem historycznym układu urbanistycznego Bydgoskiego Przedmieścia. Na wschód, około 150 metrów stąd, położone są dawne koszary ułanów oraz osiedle mieszkaniowe Zieleniec. Przez ulicę Szosa Bydgoska, na przeciw działki, rozciągają się tereny zielone oraz grunty przeznaczone w miejscowym planie na budowę domów wielorodzinnych.

Plan budowy tego obiektu wielorodzinnego określa, między innymi, maksymalną wysokość budynku na 17 metrów oraz nachylenie dachu między 35 a 45 stopniami. Aktualnie działka jest porośnięta drzewami i krzewami o nieregularnym układzie wielokątów. Wzdłuż Szosy Bydgoskiej znajdują się sieci wodociągowa, elektryczna, gazowa i telekomunikacyjna.