Zdarzenie drogowe na ulicy Rudackiej – potrącenie pieszego, policja ustala okoliczności

W poniedziałkowy poranek, 11 grudnia, doszło do zdarzenia drogowego na ulicy Rudackiej – potrącenia przechodnia. Poszkodowany został przewieziony do szpitala, a funkcjonariusze policji podejmują czynności w celu wyjaśnienia okoliczności tego wypadku.

Tuż przed ósmą rano, dokładnie o godzinie 7.50, służby ratunkowe otrzymały informację o incydencie drogowym na ulicy Rudackiej. W wyniku zgłoszenia do akcji wkroczyli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Według ustaleń, 40-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Volkswagen, nie zastosował się do zasad pierwszeństwa i potrącił prawidłowo poruszającego się po przejściu pieszo 80-letniego mężczyznę.

Po zdarzeniu kierujący pojazdem został poddany badaniu alkomatem. Test nie wykazał obecności alkoholu w jego organizmie. Z kolei poszkodowany przechodzień po przeprowadzeniu badań został natychmiast zawieziony do najbliższego szpitala. Aktualnie trwają czynności policyjne mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.