Zakończenie remontu ulicy Poznańskiej w Toruniu na horyzoncie

Wygląda na to, że długo oczekiwany koniec prac remontowych na toruńskiej ulicy Poznańskiej jest już blisko. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu oficjalnie poinformował, że już za dwa dni, dokładniej w najbliższy piątek o godzinie 15:00, zostanie udostępniony do użytku lewoskręt z ulicy Poznańskiej na Prüfferów.

Aktualnie na miejscu trwają prace związane z malowaniem oznakowania poziomego oraz przeprowadzane są końcowe czynności porządkowe. Wszystko to odbywa się pod czujnym okiem wykonawcy prac – firmy Onde S.A.

Drogowcy twierdzą, że nowo wybudowana infrastruktura zwiększy bezpieczeństwo wszystkich, którzy korzystają z tej części drogi, między innymi dzięki utworzeniu azylu dla pieszych. Dodatkowo, poprawiony zostanie przepływ ruchu drogowego.

W ramach modernizacji ulicy Poznańskiej, wykonawca prac podjął się szeregu zadań. Jednym z nich była przebudowa sieci teletechnicznej i oświetlenia miejskiego. Wykonano także nową kanalizację. Ulepszona nawierzchnia pojawiła się na całym odcinku drogi, a także w zatoce autobusowej – informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu.

W ramach prac remontowych, po jednej stronie ulicy powstały również nowe chodniki, co z pewnością cieszy pieszych korzystających z tej trasy.