Zabiegi jonoforezy w Bydgoszczy

Wiele osób ma świadomość, że bariera skórna jest na tyle mocna, iż uniemożliwia przenikanie składników aktywnych zawartych w kosmetykach lub lekach do głębszych warstw. Chcąc podnieść skuteczność stosowanych preparatów, wykorzystuje się pole elektromagnetyczne. Jonoforeza to nieinwazyjny zabieg, który ułatwia wnikanie substancji wewnątrz organizmu. Ma znaczenie m.in. w kosmetyce oraz fizjoterapii. Co to jest jonoforeza, jak przebiega i czy jest bezpieczna? Dowiedz się, w jakiej sytuacji warto zdecydować się na jonoforezę!

Co to jest jonoforeza?

Jonoforeza to zabieg stosowany w kosmetyce, który polega na wprowadzeniu substancji o działaniu pielęgnacyjnym lub leczniczym do tkanek ciała. Wykorzystuje prąd stały – jony przemieszczają się w polu elektrycznym, a ładunki odpychają się wzajemnie. Prąd w niskiej dawce dostosowywany jest do indywidualnego poziomu wrażliwości pacjenta. Preparat może być środkiem stosowanym miejscowo lub ogólnoustrojowo.

Pierwszym etapem zabiegu jest aplikacja preparatu na wybrany obszar ciała. Następnie osoba prowadząca umieszcza po dwóch stronach elektrody. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać wrażenie nakłuwania przez igiełki na skórze. Cała procedura trwa zazwyczaj kilkanaście minut. Po zakończeniu może pojawić się zaczerwienienie lub delikatne złuszczanie naskórka, które ustępuje samoistnie.

Jakie korzyści niesie zabieg jonoforezy?

Podczas jonoforezy dochodzi do przenikania substancji przez skórę, gruczoły potowe i łojowe. Dzięki temu możliwe jest dostarczenie leku lub aktywnego składnika pielęgnacyjnego do głębszych warstw skóry, a tym samym uzyskanie wyższej skuteczności niż w przypadku tradycyjnej metody nakładania preparatów na powierzchnię naskórka. Taki zabieg wykonuje m.in. Instytut Cosmedic – Bydgoszcz.

Jonoforeza wykorzystywana jest w kosmetyce w celu zachowania jędrności skóry, prawidłowego poziomu nawilżenia, a także jako element fizjoterapii:

  • po urazach,
  • w nerwobólach,
  • w przypadku zwyrodnień stawów.

Jonoforeza w kosmetyce – zastosowanie

Jonoforeza w kosmetyce stosowana jest w przypadku cer z rozszerzonymi porami, trądzikiem, czy łojotokiem. Jednak to nie wszystkie możliwości. To zabieg chętnie wykorzystywany w trychologii. Jonoforeza działa rewitalizująco i wpływa na:

  • pobudzenie porostu włosów,
  • ograniczenie utraty pasm,
  • zmniejszenie problemu przetłuszczania.

Jonoforeza przyczynia się także w przypadku nadpotliwości skóry głowy oraz nadmiernej wrażliwości tej strefy. Jeżeli interesuje Cię jonoforeza skóry głowy w Bydgoszczy, wybierz się na wizytę do specjalisty, który oceni, czy właśnie ten zabieg okaże się dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Instytut Cosmedic: Szubińska 47, Bydgoszcz to miejsce, w którym wykwalifikowani i doświadczeni eksperci zajmą się konkretnym problemem.

Jeżeli zmagasz się z nadmiernym wypadaniem włosów, łojotokiem lub jakimkolwiek innym niepokojącym objawem lub schorzeniem, poddaj się diagnostyce w profesjonalnym gabinecie. Warto udać się do miejsca, gdzie otrzymamy kompleksową opiekę, a wszystkie zabiegi odbędą się w bezpiecznych warunkach pod kontrolą specjalistów.