Przebudowa Szosy Okrężnej – nowa inwestycja w Toruniu

2 października br. zaplanowano rozpoczęcie prac przy kolejnej inwestycji drogowej w Toruniu. Chodzi o rozbudowę Szosy Okrężnej, która zostanie przeprowadzona przy wsparciu finansowym z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Planowany zakres prac obejmuje odcinek od ulicy Łukasiewicza do Trasy Prezydenta Raczkiewicza, gdzie zostanie dobudowana dodatkowa jezdnia. W projekcie nie pominięto również aspektów dotyczących zieleni oraz elementów służących poprawie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Rozbudowa Szosy Okrężnej to ważny krok w modernizacji infrastruktury drogowej Torunia, zrealizowany dzięki funduszom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Prace obejmują odcinek o długości niemal 780 metrów, gdzie po zakończeniu inwestycji pojawi się kompletnie nowy układ drogowy. Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie, każda z dwoma pasami ruchu.

Wzdłuż wschodniej strony ulicy powstanie ścieżka rowerowa o szerokości 2,5 metra oraz chodnik o szerokości 2 metrów. Natomiast po stronie zachodniej zostanie wybudowany ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,5 metra.