Z okazji Światowego Dnia Ziemi, Toruń uruchamia specjalny punkt odbioru odpadów niebezpiecznych i gabarytowych

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Ziemi, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Toruniu inauguruje wyjątkową inicjatywę – mobilny punkt odbioru odpadów wielkogabarytowych oraz niebezpiecznych. Dowiedz się, jak poświęcić swój czas na udział w tej akcji!

Toruń: nadszedł moment na pozbycie się niepotrzebnych odpadów
Czas na dokładne porządki wiosenne! Choć MPO na co dzień zarządza dwoma Punktami Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Toruniu, to z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi zaprasza mieszkańców do skorzystania z dodatkowej możliwości w postaci mobilnego punktu.

Już od najbliższej soboty, MPO chętnie przyjmie od mieszkańców wszelkiego rodzaju niepotrzebne przedmioty, takie jak meble, dywany, kołdry czy rowery. To także doskonała okazja dla tych, którzy pragną bezpiecznie pozbyć się odpadów niebezpiecznych, takich jak wyeksploatowany sprzęt elektryczny i elektroniczny, leki, chemikalia, akumulatory czy baterie. Jak podkreśla prezes MPO, Krzysztof Kowalski, to doskonały moment na uporządkowanie domów, piwnic i garaży oraz usunięcie z nich bezużytecznych przedmiotów.