Wyroki Sądu Okręgowego w Toruniu: sprawy oszustw gospodarczych rozstrzygnięte

W październiku, Sąd Okręgowy w Toruniu wydał dwa wyroki dotyczące oszustw gospodarczych. Osoby, które do tej pory unikały odpowiedzialności za swoje czyny, zostały w końcu ukarane. Zmusili oni do strat finansowych zarówno firmę Mat-Bud z siedzibą w Złej Małej pod Toruniem, jak i nabywcę udziałów spółki Burley Tobacco z Mełna.

Czasami dochodzi do sytuacji, kiedy wymierzenie sprawiedliwości następuje dopiero po wielu latach od momentu popełnienia przestępstwa. Do takich należały właśnie te dwie sprawy, które po wielu miesiącach oczekiwania znalazły swój finał na sali toruńskiego Sądu Okręgowego. Oto nieco więcej informacji na ten temat.

Jedną ze stron poszkodowanych był Mat-Bud, renomowana firma z branży budowlanej, znana na terenie całego kraju, która ma swoją główną siedzibę w Złej Małej niedaleko Torunia. Przedsiębiorstwo to zostało założone w 1998 roku i od tamtej pory specjalizuje się w sprzedaży materiałów budowlanych, zarówno hurtowej, jak i detalicznej. Mat-Bud posiada dziewięć oddziałów handlowych rozmieszczonych w różnych częściach kraju: w Rozgartach, Starym Toruniu, Złejwsi Małej, Bydgoszczy, Grudziądzu, Gdyni, Kowalu, Łodzi oraz Włocławku. Firma posiada również betoniarnie zlokalizowane w Złej Małej oraz w Bydgoszczy. Dodatkowo, dzięki żwirowni w Pędzewie, Mat-Bud jest w stanie zapewnić sprawną dostawę potrzebnych towarów.