Wypadek na autostradzie A1 z udziałem samochodu osobowego i ciężarówki

Na autostradzie A1, w pobliżu miejscowości Brzoza, doszło do kolizji pomiędzy pojazdem osobowym a ciężarówką. Na skutek tego zdarzenia, ruch w kierunku Gdańska uległ chwilowemu zakłóceniu. Według rzecznika prasowego Państwowej Straży Pożarnej, już po godzinie 13:30 wznowiono możliwość poruszania się na wspomnianym odcinku autostrady.

Nieco przed godziną 13:41 otrzymano informację, że ruch na autostradzie A1 odbywa się jednym pasem, co oznacza, że droga nie była już całkowicie zablokowana. Upatrywanym powodem tego zdarzenia było zderzenie samochodu osobowego ze pojazdem ciężarowym. W aucie osobowym znajdowały się trzy osoby. Nie ma danych na temat ewentualnych osób poszkodowanych, jednakże na miejscu zdarzenia pojawił się zespół ratownictwa medycznego. Ciężarówka przewoziła kosmetyki, co ułatwiło sytuację, gdyż nie było konieczności ich przeładunku.

Gdy ruch został częściowo przywrócony na jednym pasie, jednostki straży pożarnej zaczęły sukcesywnie opuszczać miejsce kolizji. W chwili obecnej działania straży pożarnej są już zakończone – relacjonowała brygadier Małgorzata Jarocka-Krzemkowska, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej.

Całe zdarzenie miało miejsce na 157 kilometrze autostrady A1, gdzie doszło do tej niefortunnej kolizji między samochodem osobowym a ciężarówką.