Wyłudzenie olbrzymiej sumy od dwóch mieszkanek Torunia

W dniu 8 maja 2024 roku, który przypadał na środę, dwie kobiety mieszkające w Toruniu padły ofiarą oszustwa, które kosztowało je łącznie 41 400 złotych. Obie naiwnie uwierzyły w opowieść skonstruowaną przez przestępców i samodzielnie zdecydowały się przekazać swoje ciężko zarobione pieniądze. Teraz sprawą zajmują się funkcjonariusze policji.

W wyniku działania przestępczego, obie kobiety poniosły duże straty finansowe, a winni zdarzenia zdołali uciec. Tego dnia (środa, 8 maja 2024) dziewięćdziesięcioletnia Torunianka otrzymała telefon od nieznanej osoby, która przekazała jej wiadomość o tym, że bliski krewny jest zamieszany w groźny wypadek drogowy i pilnie potrzebuje pieniędzy, aby uniknąć więzienia. Ten sam podstęp spotkał tego samego dnia inną mieszkankę miasta, 74-latkę.

Starsze panie uwierzyły w historię wyssaną z palca przez nieznajomych osób i zdecydowały się wspomóc swoich krewnych w kryzysowej sytuacji. Postępując zgodnie z otrzymanymi instrukcjami, przekazały pieniądze oszustom. Pierwsza z nich straciła 29 000 złotych, a druga 12 400 złotych.

Obie kobiety zdały sobie sprawę z tego co się stało dopiero po fakcie i zrozumiały, że padły ofiarami oszustwa. Teraz policjanci pracują nad wyjaśnieniem okoliczności tych zdarzeń.