Wiktor Lampart przed nowymi wyzwaniami z For Nature Solutions Apator

Podpisanie nowej umowy kontraktowej przez Wiktora Lamparta z For Nature Solutions Apator to fakt. Torunianie mają nadzieję, że kolejny, czyli drugi sezon seniorski w karierze Lamparta, okaże się dla niego dużo bardziej udany. Pozostało jedno niewiadome – kto będzie reprezentował drużynę na pozycjach juniorskich podczas sezonu 2024.

Wygląda na to, że drużyna For Nature Solutions Apator nie zamierza wprowadzać żadnych zmian w swoim zestawieniu seniorów na sezon 2024. Wydaje się, że taka strategia może okazać się skuteczna. Przecież zespół zaczął dobrze funkcjonować, awansując do półfinału i dając sobie szansę na zdobycie medalu. Pytania najbardziej pojawiały się jednak wokół Wiktora Lamparta.

Wiktora Lamparta, który debiutował w kategorii seniorów, ocenia się jako zawodnika, który nie sprostał oczekiwaniom. Po rundzie zasadniczej jego średnia wyniosła jedynie 1,25, a co gorsza pokazał słabą formę podczas meczów domowych (1,20), gdzie w poprzednich sezonach na Motoarenie zaprezentował znacznie lepszą postawę. Na pewno nie pomogło mu burzliwe rozstanie z wieloletnim szefem teamu Rafałem Trojanowskim. Ale warto również zauważyć, że w rankingu zawodników U-24 był piąty w PGE Ekstralidze, za Bewleyem, Kuberą, Lidseyem i Czugunowem, czyli ogólnie rzecz biorąc radził sobie całkiem dobrze.