Wielki finał IV ligi: FAF Elana Toruń kontra Chemik Moderator Bydgoszcz zakończony remisem

Podczas 34. kolejki w wysoko oczekiwanym meczu IV ligi FAF doszło do konfrontacji pomiędzy Elaną Toruń a Chemikiem Moderatorem Bydgoszcz. Starcie to było niezwykle istotne, gdyż na boisku spotkały się dwa czołowe zespoły ligi.

Mimo że mecz ten był znaczącym wydarzeniem w ostatniej kolejce rozgrywek, nie miał on większego wpływu na wynik końcowy sezonu, gdyż sytuacja odnośnie awansów została już wcześniej wyjaśniona. Mimo to, zarówno torunianie, jak i bydgoszczanie chcieli udowodnić swoją wartość. Elana Toruń przed tym meczem mogła poszczycić się tym, że przez całą rundę wiosenną nie straciła ani jednego gola, natomiast Chemik Moderator pragnął powtórzyć swój sukces z jesieni i zdobyć bramkę przeciwko torunianom.

Niestety dla Elany Toruń, ich seria nieprzepuszczanych goli w rundzie wiosennej zakończyła się podczas tego meczu. Mimo to udało im się uratować honor, doprowadzając do remisu 1:1 po zdobyciu gola przez Marcina Kościelskiego. Tym samym, zespół nie musiał opuszczać boiska jako pokonany. W drużynie Chemika Moderatora na podium stanął Patryk Perliński, który potwierdził swoją skuteczność strzelecką z wcześniejszych spotkań. Jego bramka w tym meczu sprawiła, że z dorobkiem 31 goli w całym sezonie mógł się poszczycić tytułem króla strzelców.