Eksploracja miast europejskich z Torunia dzięki rozbudowanej sieci połączeń autobusowych

Obecnie FlixBus oferuje bezpośrednie połączenia z Torunia do aż 60 miast, co potwierdza Aleksander Kalenik z Biura Prasowego FlixBus Polska. Autobusy tej firmy odjeżdżają zarówno z ulicy Broniewskiego, jak i z dworca autobusowego w Toruniu.

Wśród dostępnych kierunków znajdziemy nie tylko połączenia krajowe, ale także wiele międzynarodowych destynacji. Na przykład, podróżni mogą udać się bezpośrednio do takich miast jak Banska Bystrzyca i Zvolen na Słowacji, Budapeszt na Węgrzech, Berlin w Niemczech czy czeskie Ostrawa, Ołomuniec i Brno. Wiedeń, stolica Austrii, również znajduje się na liście obsługiwanych miast. Poprzez FlixBus można dotrzeć także do niemieckich miast takich jak Brunszwik, Getynga (partnerskie miasto Torunia), Kassel, Fulda i Frankfurt nad Menem.

Od 27 kwietnia będzie można skorzystać z rozszerzonego wachlarza połączeń FlixBusa. Trasa zostanie wydłużona o postój w niemieckim Wiesbaden i Trewirze, a następnie w Luksemburgu oraz kolejno we francuskich Metz, Reims, Paryżu i na końcu, po ponad 24-godzinnej podróży, w Troyes.

Oprócz FlixBusa, z Torunia można również wybrać się za granicę autobusami firmy Sindbad. Szeroka siatka połączeń tej firmy obejmuje między innymi bezpośrednie wyjazdy do Brukseli, Paryża czy Zurychu. Oferta połączeń jest szczególnie bogata w przypadku destynacji na zachodzie Europy oraz na Ukrainie.