W Toruniu jest nowy rzecznik prezydenta

Od 1 lutego 2023 roku, Pani Malwina Jeżewska pełni funkcję nowej rzeczniczki prasowej Prezydenta Miasta Torunia, Michała Zaleskiego.

Za co odpowiada rzecznik prasowy?

W roli tej będzie odpowiadać nie tylko za rzecznikowanie, ale także za udostępnianie informacji dotyczących funkcjonowania Urzędu Miasta Torunia oraz niektórych instytucji miejskich. Pani Malwina uzyskała to stanowisko po wygraniu procedury konkursowej naboru ofert.

Kim jest Malwiną Jeżewska?

Posiada 36 lat i wykształcenie socjologiczne z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. A także podyplomowe studia menedżerskie z zakresu prawa, zarządzania finansami publicznymi i organizacji pomocy społecznej. Ma również bogate doświadczenie w opiece społecznej i zdrowotnej, w tym jako kierownik działu terapeutyczno-opiekuńczego w Domu Pomocy Społecznej w Toruniu, dyrektor Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego we Włocławku, kierownik przychodni w Dobrzyniu nad Wisłą i koordynator w Centrum Rehabilitacji w Brodnicy. Pani Malwina była również prezesem Fundacji Dary Losu.

Prezydent Torunia, Michał Zaleski, zapewnił, że wszystko zrobi, aby wspomagać i ułatwiać pracę Pani Malwiny jako rzeczniczki prasowej. Prosi o życzliwe przyjęcie jej w pierwszych dniach i tygodniach pracy.