W lesie na Barbarce planowana jest wycinak 180-letnich sosen

W Toruniu planowana wycinka 180-letnich sosen w lesie na Barbarce. Wydarzenie wywołało sprzeciw społeczników.  Wczoraj odbył się protest. Uczestnicy przekazali, że „liczą na wstrzymanie prac związanych z wycinką i wsłuchanie się w głos społeczeństwa”.

Planowana wycinka starych drzew

W tym sporze z Lasami Państwowymi chodzi o planowane wycięcie 180-letnich sosen, które mają być likwidowane ze względu na poprawę bezpieczeństwa – według urzędników. Jednak społecznicy obawiają się, że w wyniku wycinki znikną także inne fragmenty tamtejszych lasów.

Protest mieszkańców

W trakcie protestu wystąpili m.in. Mariusz Warachim z fundacji Zielone Kujawy, Sylwester Jankowski z partii Zieloni. Obecny był również Robert Laskowski ze Stowarzyszenia Tilia oraz Łukasz Broniszewski z Fundacji Stabilo. Według uczestniczki powołującej się na Mariusza Warachima, protestujący są bardzo zaniepokojeni sytuacją na Barbarce i innych terenach. Uczestnicy zaznaczają, że głos mieszkańców jest niedoceniany i że las nie może składać się tylko z młodych drzew. Protestujący twierdzą, że sadzenie młodych drzewek to tylko pozorna działalność.