Uroczyste obchody 25-lecia odrodzenia Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Toruniu

23 czerwca 2024 r. w Toruniu miały miejsce urocze obchody, świętujące ćwierćwiecze od reaktywacji Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w tym mieście. Z tej poważnej przyczyny do Torunia przybyli delegaci z różnych części kraju, konkretnie reprezentowali oni Zjednoczenie Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczypospolitej Polskiej oraz bracia kurkowi z Pomorza, Okręgu Bydgoskiego i Okręgu Poznańskiego.

Wśród gości zgromadzonych na uroczystości znaleźli się również przedstawiciele samorządu lokalnego oraz wojewódzkiego. Wziął w niej udział zarówno obecny prezydent Torunia, jak i jego poprzednicy. Na wydarzeniu nie zabrakło także młodzieży – uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu również uczestniczyli w obchodach.

Po uroczystej mszy św., która odbyła się w kościele garnizonowym pw. Św. Katarzyny, wszyscy zebrani udali się w paradzie na Rynek Staromiejski. Tam nastąpił kolejny punkt programu – uroczysta Intronizacja Króla Kurkowego, będąca integralną częścią tradycji związanej z istnieniem bractw kurkowych.