Uroczysta inauguracja 23. roku akademickiego w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej

Z ogromnym ceremoniałem, Akademia Kultury Społecznej i Medialnej przywitała w sobotę swój 23. rok akademicki. Na tę uroczystość, reprezentacją prezydenta zajmowała się Grażyna Ignaczak-Bandych, pełniąca obowiązki szefowej jego kancelarii.

Kierując swoje gratulacje do godnego uwagi grona profesorskiego, prezydent wyraził swoje uznanie dla ich nieustannie rozwijającego się dorobku naukowego, jak również dla zwiększającej się co roku grupy absolwentów tej renomowanej uczelni. Prezydent wyraził swoją radość z obserwowania ciągłego postępu, jaki odnosi Akademia Kultury Społecznej i Medialnej. Podziękowania skierował także w stronę ojca rektora – założyciela Tadeusza Rydzyka oraz rektora o. Zdzisława Klafki, a także całej kadrze dydaktycznej, której nieoceniona wiedza i oddanie przyczyniają się do sukcesów odnoszonych przez toruńską uczelnię. Nie zapomniał również o studentach Akademii, którzy podjęli naukę w placówce dającej solidne i wszechstronne wykształcenie, oparte na wartościach kultury chrześcijańskiej – to wszystko zawarł w liście, którego treść odczytała Grażyna Ignaczak-Bandych.

Andrzej Duda zaznaczył również, że podstawowym celem edukacji prowadzonej na łamach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej jest zdobywanie wiedzy i umiejętności, a także kształtowanie postaw patriotycznych. Wzorce tych postaw, często bohaterskich, prezentuje niedawno otwarte sąsiednie Muzeum Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II.